Eco-driving

Ekonomiczna jazda (ang. eco-driving) oznacza sposób prowadzenia samochodu, który jest równocześnie ekologiczny i ekonomiczny. Ekologiczny - ponieważ zmniejsza negatywne oddziaływanie samochodu na środowisko naturalne, ekonomiczny - gdyż pozwala na realne oszczędności paliwa. Przyjmuje się, że oszczędności wynikające z ekonomicznej jazdy to od 5% do nawet 25%.

OM Poland Sp. z o.o. od sierpnia 2012 roku udostępnia Klientom, korzystającym z aplikacji Satelitarnego Monitorowania Pojazdów CarSpy©, funkcję "Eco-Driving". Funkcja monitoruje styl jazdy i powiadamia zdalnie przez internet lub SMS o za dużych przyspieszeniach, gwałtownym hamowaniu i nadmiernej prędkości samochodu na zakrętach. Dzięki niej można zdalnie kontrolować, czy kierowca nie ma zbyt "twardej nogi", a więc np. czy z tego powodu auto nie spala za dużo paliwa i czy jeĄdzi bezpiecznie. Również kierowca może być informowany o takich zdarzeniach poprzez brzęczyk lub diodę LED podłączoną do urządzenia lokalizacyjnego w pojeĄdzie.

Funkcja "Eco-Driving" jest dostępna tylko dla urządzenia L.110. Do jej aktywowania niezbędne jest dodatkowo podłączenie do sterownika obwodu stacyjki.

Przykładowy raport generowany przez CarSpy© w formacie PDF można pobrać tutaj.

OM Poland Sp. z o.o.